KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12861547

nr 1286 1547

Karl Dahlqvist

(1900-1971), Sverige

Blandteknik, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1939. Motivet: 71x47 cm

Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 4 november 2019
kl 20:39:48

Karl Dahlqvist

Läs mer om Karl Dahlqvist